Dlaczego pies - DiabDogs- Polska

Idź do spisu treści

Menu główne:

Dlaczego pies?

Pomimo olbrzymiego postępu technologicznego również w medycynie, chorzy na cukrzycę są nadal narażeni na wystąpienie nieprzewidzianego i nieprzewidywalnego  w skutkach niedocukrzenia.

Do wczesnego (w porę) wykrywania niedocukrzenia chory posłużyć się może:

  • swoimi zmysłami, które często alarmują zbyt późno tak, że nie jest w stanie sobie pomóc


  • pomiarem cukru glukometrem – chory musi „wpaść na pomysł” i zmierzyć cukier we właściwym momencie, albo wystarczająco często dokonywać pomiarów co jest limitowane fizycznie – klucie palców - jak i ilością testerów refundowanych przez NFZ


  • systemem ciągłego pomiaru glikemii (CGM) (Firmy: Medtronic, Dexcom, Abbott), wciąż jeszcze drogi i nie zawsze akceptowany przez chorych


  • „detektorem biologicznym” - w ostatnich latach istnieje również możliwość specjalnego wyszkolenia psa, który jest w stanie już poniżej poziomu glukozy 70mg/dl ten spadek zarejestrować i odpowiednio zasygnalizować.


Psy kondycjonowane są na wartość 70 mg/dl. Osoby trenujace u nas, realcjonują że ich psy syganlizowały już przy wartosci 80mg/dl a nawet 140 a potem nastepował nagły spadek poziomu cukru. Czyli psy sygnalizują nagłe spadki poziomu cukru we krwi.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego